Be darbuotojo sutikimo nuotraukų talpinti negalima

Norint talpinti darbuotojų nuotraukas iš įmonės organizuojamų renginių ir kelionių įmonės svetainėje ar „Facebook“ paskyroje, reikia gauti jo sutikimą.

restaurant-690975_1920

Pakanka gauti bendrą darbuotojo sutikimą visiems tokio pobūdžio renginiams, tačiau jame turi būti nurodyti visi galimi nuotraukų ir vaizdo įrašų panaudojimo tikslai ir būdai. Jeigu nuspręstumėte išplėsti nuotraukų ar vaizdo įrašų panaudojimo tikslus ir priemones, turėtumėte gauti atskirą sutikimą, pažymi Agnė Bielskienė, advokatų kontoros „Jurex“ advokatė.

Svarbu, kiek laiko darbuotojas leidžia saugoti ir tvarkyti savo nuotraukas ar vaizdo įrašus. Tokio sutikimo terminas neturėtų būti labai ilgas, nes priešingu atveju gali kilti abejonių, ar darbuotojas davė sutikimą laisva valia. Pavyzdžiui, galima susitarti, kad nuotraukos bus naudojamos iki darbo sutarties pabaigos arba sutikimo atšaukimo arba kad jos bus naudojamos dešimt metų arba iki sutikimo atšaukimo. Nebūtinai reiškia, kad suėjus šiam terminui, nuotrauką reikės sunaikinti – pakaks padaryti šiuos asmenis nuotraukoje neatpažįstamus.

Jeigu darbuotojo atvaizdas naudojamas įmonės reklaminiame klipe, tuomet taikomi kiti teisiniai pagrindai ir darbuotojas negalės uždrausti naudoti savo atvaizdo.

Šaltinis: www.vz.lt
Comments ( 0 )

    Leave A Comment

    Your email address will not be published. Required fields are marked *