Nebeliko dienpinigių „grindų“

Nuo liepos 1 d., įsigaliojus naujai dienpinigių mokėjimo tvarkai, nebeliko reikalavimo, kad jie siektų bent 50% Vyriausybės nustatytos normos.

aircraft-479772_1920

Jeigu darbuotojo komandiruotė trunka ilgiau negu darbo dieną arba darbuotojas komandiruojamas į užsienį, darbuotojui privalo būti mokami dienpinigiai, kurių maksimalius dydžius ir jų mokėjimo tvarką nustato Vyriausybė.

2017 m. birželį Vyriausybė patvirtino dienpinigių mokėjimo tvarką.

„Dabar darbdavys gali mokėti mažesnius dienpinigius, jeigu tai numatyta kolektyvinėje ar darbo sutartyje. Jų dydį lemia darbuotojo ir darbdavio susitarimas, o apribojimo, jog dienpinigių norma negali būti mažesnė kaip 50% patvirtintos dienpinigių normos, nebeliko“, – pažymi Arūnas Šidlauskas, advokatų kontoros „LawHouse“ vadovaujantis partneris, advokatas.

Dienpinigiai negali viršyti nustatytų maksimalių ribų. Tačiau darbdavys negali piktnaudžiauti ir sumažinti dienpinigių dydžio iki tokios sumos, kuri nepadengia padidėjusių darbuotojo išlaidų.

Anot advokato, jeigu darbdavys piktnaudžiaus, gali būti pripažinta, jog darbdavys pažeidė darbo santykių reglamentavimo principus.

„Dienpinigių mokėjimo tvarka tam tikrais atvejais leidžia juos mažinti ir be susitarimo darbo sutartyje. Pavyzdžiui, 50% dienpinigių normos įmonė gali mokėti už dieną, kurią darbuotojas kerta Lietuvos valstybės sieną arba kai komandiruotė trunka vieną dieną“, – teigia p. Šidlauskas.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pažymi, jog iki 2017 m. liepos 1 d. dienpinigiai, mažesni už Komandiruočių sąnaudų atskaitymo iš pajamų tvarkoje nustatyto dydžio dienpinigius, iki galėjo būti mokami esant vienam iš šių atvejų:

  • Jeigu tai numatyta kolektyvinėje sutartyje, o jeigu tokia sutartis nesudaryta, – darbo sutartyje, tačiau ne mažiau kaip 50% dienpinigių sumos, apskaičiuotos pagal Komandiruočių sąnaudų atskaitymo iš pajamų tvarkos 3 ir 9 punktų nuostatas.
  • Jeigu komandiruojamam darbuotojui dienpinigius moka kitas asmuo, t.y. kai dienpinigiai išmokėti komandiruotės vietoje priimančiojo asmens ar panašiai ir yra tai patvirtinantys dokumentai. Šiuo atveju komandiruojamam darbuotojui galėjo būti mokamas dienpinigių sumos, apskaičiuotos pagal Komandiruočių sąnaudų atskaitymo iš pajamų tvarkos 3 ir 9 punktų nuostatas, ir dienpinigių sumos, išmokėtos jam kito asmens, skirtumas.
Nuo liepos 1 d. pirmojo punkto nelieka, nes nėra prievolės mokėti bent 50% dienpinigių normos.

Planuoja peržiūrėti

Aldona Mickevičienė, Finansų ministerijos Biudžeto departamento Socialinių sektorių skyriaus vedėjo pavaduotoja, nurodo, kad artimiausiu metu planuojama peržiūrėti komandiruočių reglamentavimą.

„Planuojame peržiūrėti dienpinigių dydžius tiek Lietuvoje, tiek užsienyje“, – teigia p. Mickevičienė. Šiuo metu Lietuvoje dienpinigių norma lygi 15% bazinės socialinės išmokos dydžio arba 5,7 Eur dienai. Anot FM atstovės, tokia norma neatitinka laikotarpio ir yra mažesnė nei taikomi Estijoje ar Latvijoje. Bus peržiūrimi ir dienpinigiai užsienio šalyse.

„Į darbo grupę kviesime Užsienio reikalų ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų, Socialinių tyrimų instituto atstovus. Reikės nustatyti naujus dienpinigių kriterijus, tuomet ieškoti informacijos duomenų bazėse“, – teigia p. Mickevičienė.

Šaltinis: www.vz.lt

 

Comments ( 0 )

    Leave A Comment

    Your email address will not be published. Required fields are marked *