VšĮ turės Registrų centrui teikti informaciją apie dalininkus

Lapkričio 1 d. įsigalios Viešųjų įstaigų įstatymo (VšĮ) pakeitimai, pagal kuriuos viešosios įstaigos privalės teikti informaciją apie dalininkus į Registrų centro (RC) tvarkomą Juridinių asmenų dalyvių informacinę sistemą (JADIS). Šiuo metu pareigą teikti duomenis apie akcininkus ir narius turi tik uždarosios akcinės bendrovės ir mažosios bendrijos.

reception-2507752_1920

RC praneša, kad įsigaliojus naujajai tvarkai, į JADIS turės būti teikiami kiekvieno VšĮ dalininko (ir fizinio, ir juridinio asmens) duomenys, jo teisių įgijimo data, dalininko įnašo vertė, dalininko teisių perleidimo data. Įregistravus naują VšĮ, duomenys apie jos dalininkus turės būti pateikiami JADIS ne vėliau kaip per 5 dienas nuo momento, kai steigėjas perdavė VšĮ įnašą ir tapo dalininku, o pasikeitus dalininkams ir jų duomenims – per 5 dienas nuo tokių pasikeitimų.

Už duomenų pateikimą bus atsakingas VšĮ vadovas.

Skaidrumo labui

VšĮ, įsteigtos iki 2017 m. spalio 31 d., kurių dalininkai ir duomenys apie juos nuo š.m. spalio 31 d. iki 2018 m. gegužės 1 d. nepasikeis, į JADIS duomenis turės pateikti iki 2018 m. liepos 1 d.

„Tikimasi, kad šie pakeitimai padės užtikrinti skaidresnę viešųjų įstaigų veiklą ir efektyvesnį viešąjį administravimą“, – rašoma  RC pranešime spaudai.

Šiuo metu Juridinių asmenų registre (JAR) yra įregistruota virš 10.300 viešųjų įstaigų.

Nuo 2015 finansinių metų viešosios įstaigos turi vykdyti ir prievolę JAR teikti metines finansines ataskaitas.

Įregistravo daugiau naujų juridinių asmenų

RC pateikia statistiką, kad per pirmuosius aštuonis šių metų mėnesius į jo tvarkomą JADIS pateikta virš 13.000 dalyvių (akcininkų) sąrašų, iš kurių beveik 10.000 pateikė UAB, likusius – mažosios bendrijos (MB). Iš viso JADIS šiuo metu yra sukaupusi virš 51.000 UAB ir MB dalyvių (akcininkų ir narių) sąrašų.JAR duomenimis, šiemet iki rugsėjo įregistruota daugiau kaip puse tūkstančio daugiau naujų juridinių asmenų negu pernai per tokį patį laikotarpį. Per pirmuosius aštuonis metų mėnesius JAR iš viso įregistruoti 7.604 nauji juridiniai asmenys, o pernai per tokį laikotarpį buvo įregistruoti 7.074 juridiniai asmenys. Daugiausiai naujų juridinių asmenų – 45% – šiemet įregistruota Vilniuje, mažiausiai (po kelis) – Neringoje ir Rietave.

Minimalus įstatinis kapitalas ir vienas akcininkas

„Kaip įprasta, registruojant naujus juridinius asmenis dominuoja uždarosios akcinės bendrovės (4.454 UAB, arba 56%) ir mažosios bendrijos (1.859, arba 24%). Iš visų šiemet naujai įregistruotų juridinių asmenų 6% (461) sudaro viešosios įstaigos, 4% (338) – asociacijos, 3% (194) – individualios įmonės. Rugsėjo 1 d. duomenimis, šiemet įregistruoti 44 nauji labdaros ir paramos fondai bei 6 žemės ūkio bendrovės. Pernai per tokį patį laikotarpį iš visų JAR įregistruotų naujų juridinių asmenų 61% sudarė UAB, 19% – mažosios bendrijos, 7% – viešosios įstaigos, 3%, kaip ir šiemet, individualios įmonės, 6% – asociacijos“, – rašoma RC pranešime spaudai.84% UAB steigiama su minimaliu 2.500 Eur įstatiniu kapitalu. Daugiausiai JAR įregistruotų UAB turi vienintelį akcininką (tokių UAB yra virš 74.000), virš 21.000 UAB turi nuo 2 iki 5 akcininkų.Iš viso JAR šiuo metu registruota virš 226.500 juridinių asmenų

 

 

 

 

 

 

Šaltinis: www.vz.lt

 

Comments ( 0 )

    Leave A Comment

    Your email address will not be published. Required fields are marked *