VMI paaiškino, kaip registruoti PVM sąskaitas faktūras

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paaiškino kai kuriuos PVM sąskaitų faktūrų registravimo atvejus.

keyboard-2395239_1920

Kaip pildyti gaunamų PVM sąskaitų faktūrų registrą, jeigu pagal gautą PVM sąskaitą faktūrą buvo atvežta tik dalis prekių. Kita dalis prekių buvo prarasta dėl vežėjo kaltės?

Gaunamų PVM sąskaitų faktūrų registre turi būti nurodyta tokia informacija, kokia nurodyta gautoje PVM sąskaitoje faktūroje, t. y. i.SAF turi būti nurodyta visa gautoje PVM sąskaitoje faktūroje nurodyta prekių vertė (įskaitant ir neatvežtų prekių vertę).

Ar išrašomų PVM sąskaitų faktūrų registre turi būti registruojamos PVM sąskaitos faktūros, kuriomis įforminti 0% PVM tarifu apmokestinami, PVM neapmokestinami sandoriai?

Taip, išrašomų PVM sąskaitų faktūrų registre turi būti registruojamos visos PVM mokėtojo išrašytos PVM sąskaitos faktūros, įskaitant tas, kuriomis buvo įforminti 0% PVM tarifu apmokestinami, PVM neapmokestinami sandoriai, taip pat prekių tiekimo/paslaugų teikimo sandoriai, kurie nėra PVM objektas Lietuvoje.

Ar turi įmonė PVM mokėtoja teikti išrašomų ir gaunamų PVM sąskaitų faktūrų registrus, kai ji vykdo mišrią (PVM apmokestinamą ir PVM neapmokestinamą veiklą) ir nesinaudoja PVM atskaita?

Įmonė PVM mokėtoja turi teikti išrašomų ir gaunamų PVM sąskaitų faktūrų registrus, neatsižvelgiant į tai, ar ji naudojasi PVM atskaita ar ne.

Kaip PVM sąskaitų faktūrų registre registruojamos gautos pirkėjų išrašytos debetinės PVM sąskaitos faktūros (prekių grąžinimas)?

Jeigu pirkėjas prekių pardavėjui išrašo debetinę PVM sąskaitą faktūrą prekių grąžinimui, tai tokią debetinę PVM sąskaitą faktūrą pardavėjas turi registruoti gaunamų PVM sąskaitų faktūrų registre, duomenis (apmokestinamosios vertės (eurais) ir/ar PVM sumos (eurais) sumažėjimą) nurodydamas su minuso ženklu.

Šaltinis: www.vmi.lt
Comments ( 0 )

    Leave A Comment

    Your email address will not be published. Required fields are marked *